Zakupy przed nowym rokiem szkolnym

Strona główna » Zakupy przed nowym rokiem szkolnym

Człowiek w życiu popełnia wiele błędów. Niby się na nich uczy, ale od czasu do czasu da się nabrać nawet na rzeczy, co do których powinien już wiedzieć, że to zły pomysł. W miniony weekend dałam się tak nabrać (znowu) i wybrałam się na zakupy do Ikea. Potrzebowałam kilku drobiazgów, z których zakupem oczywiście mogłam poczekać, ale spojrzawszy na zachmurzone niebo za oknem i bez konkretnych planów co by tu robić, wybrałam się na zakupy.

Jakoś kompletnie wyleciało mi z głowy, że to ostatni weekend przed rozpoczęciem roku szkolnego, w związku z czym stanę się częścią dzikiego tłumu. W sensie zawsze uważałam, że wybieranie się do Ikea w weekend jest szaleństwem, ale łażenie tam w weekend przed rozpoczęciem roku szkolnego albo przed świętami, to już wyższy level szaleństwa. Który mi się przytrafił...

Zatem, jak już wspomniałam stałam się częścią dzikiego tłumu przeciskającego się przez cały sklep, słuchającego nawoływań dzieci i kłótni rodziców i stojącego w wielkiej kolejce do kasy. Bo to nie do końca jest tak, że rodzice chodzą tam, żeby dziecku kupić nowe biurko i krzesełko. Wtedy nie byłoby problemu. Wystarczyłoby znaleźć alejkę obchodzącą "zakazane rejony" i spokój. Tyle, że rodzice przy okazji ugrywają swoje. Nagle okazuje się, że przydałoby się nowe łóżko, kanapa, szafa, kuchnia i cały zestaw pomniejszych rzeczy w stylu: kartoniki, wyposażenie kuchni, zasłony, poduszki, pościel, itd. Ile się do samochodu zmieści.

Ponieważ aktualnie jestem na etapie: "przed zakupem zastanów się czy tego potrzebujesz", zatem wróciłam do domu z tym, czego potrzebowałam. Moje podejście nie wynika z żadnych pięknych idei, choć chciałabym (no może trochę wynika), ale głównie z niechęci do sprzątania ozdóbek i braku miejsca w szafkach na kolejne szpargały. A poza tym zamawiając meble wolę coś bardziej oryginalnego - polecam np. te kuchnie Warszawa.

A teraz po raz kolejny obiecuję sobie nie chodzić do Ikea w weekendy, a już w szczególności te przed świętami i nowym rokiem szkolnym :)