Szkolenia

Strona główna » Szkolenia

Czym bardziej zagłębiam się w temat obowiązków przedsiębiorców, tym bardziej jestem tym przerażona. Państwo coraz mniej czasu zostawia na pracę, a w końcu to ona przynosi zyski, a coraz więcej czasu zabiera na obowiązkowe wypełnianie druczków (choćby związanych z obowiązkami statystycznymi, posiadaniem samochodu, "produkcją" śmieci, zwłaszcza elektrośmieci, itd.) i różnorakie szkolenia. Ostatnio zastanawiając się nad wyborem firmy, która przeprowadziłaby u nas szkolenia BHP, trafiliśmy na propozycje szkoleń on-line. Widzę, że również szkoleniowcy idą z duchem czasu, ułatwiając sobie pracę poprzez ograniczenienie "kursowania" po kraju, a jednocześnie ułatwiając pracownikom odbycie takich szkoleń w dowolnym momencie. Pozytywne jest również to, że firmy szkoleniowe nie ograniczają się do wąskiej specjalizacji i oferują szeroki wachlarz usług dla pracowników. Ta sama firma, na którą zapewne się zdecydujemy, oferuje również szkolenia ppoż (przeciwpożarowe), ocenę ryzyka zawodowego, obsługę firm oraz pomoc w postępowaniu powypadkowym (oby nigdy nie było nam potrzebne).

Żeby chociaż pracownicy słuchali co do nich mówią, ale z min na szkoleniach wnioskuję, że zainteresowanie tematem jest niewielkie (zwłaszcza na obowiązkowych szkoleniach) i raczej jest to czas na odpoczynek niż koncentrację na nauce...

Co innego nieobowiązkowe szkolenia, które zwykle pracownicy sami sobie wyszukują i z chęcią w nich uczestniczą. Czasem jest to podyplomówka, a czasem coś krótszego z branży. Zresztą mam wrażenie, że te szkolenia są ciekawsze bez względu na ich przedmiot, bo ostatecznie jest różnica pomiędzy tym co się musi i tym co nie. I szkoleniowcy i słuchacze bardziej się starają, żeby choćby kurs: kasjer walutowy wypadł interesująco i coś nowego wniósł do wiedzy zainteresowanych.