Systemy parkingowe w Szczecinie

Strona główna » Systemy parkingowe w Szczecinie

Wymogiem, bez którego żaden deweloper nie dostanie dziś pozwolenia na wybudowanie budynku wielorodzinnego lub osiedla, jest zapewnienie odpowiedniej ilości miejsc parkingowych, w proporcjonalnie do ilości planowanych lokali. Ponieważ grunty nie są tanie, deweloperzy zwykle decydują się na wybudowanie parkingu podziemnego lub też na wyznaczenie miejsc postojowych na zewnątrz. Postawienie garaży, które są o wiele praktyczniejsze z punktu widzenia użytkowników, nie tylko kosztuje więcej, ale i zajmuje więcej przestrzeni, więc deweloperzy coraz rzadziej decydują się na to rozwiązanie, chcąc obniżyć koszty inwestycji, a w konsekwencji cenę metra kwadratowego lokalu. Nic w tym dziwnego, skoro większość ludzi szuka jak najtańszego lokum.

W związku z zapotrzebowaniem na kompleksowe rozwiązania drogowe i parkingowe, zarówno te początkowe - na etapie tworzenia inwestycji, jak i - nazwijmy je: wtórne - czyli późniejszej konserwacji czy modyfikacji przez spółdzielnie mieszkaniowe lub wspólnoty, chyba w każdym większym mieście pojawiły się firmy oferujące takie rozwiąznia. Dla przykładu świetne systemy parkingowe oferuje firma Urbika, która działa zresztą nie tylko w Szczecinie, ale w całej Polsce, zwłaszcza północno - zachodniej oraz w Niemczech. Firma ta oferuje sprawdzone, porządne produkty, nie jakości "marketowej". Przy okazji ich oferta nie ogranicza się do samej sprzedaży, ale dotyczy także montażu i późniejszego serwisu.

Warto zwrócić uwagę, że systemy parkingowe to nie tylko szlabany montowane przed wjazdem na parkingi. To także blokady parkingowe, automatyka i napędy do bram wjazdowych na posesję, lustra drogowe ułatwiające wyjazd z parkingu, ogrodzenia i wiele więcej. Zresztą na wiele tego typu produktów decydują się również właściciele domów jednorodzinnych, zwłaszcza na montaż bram otwieranych pilotem. Systemy parkingowe są też montowane przed budynkami użyteczności publicznej, różnymi instytucjami, czasem wzdłóż ulic w centrum miast...