Płytki ceramiczne na ścianę i podłogę

Strona główna » Płytki ceramiczne na ścianę i podłogę

Nastały nam czasy, w których o dostępność produktów nie trzeba się martwić. Nawet w osiedlowych sklepikach, które nierzadko niestety są sieciówkami, wybór jest spory. Jeśli tam nie znajdziemy poszukiwanego towaru, zawsze możemy wybrać się do marketu, gdzie - jeśli nie na sto - to na dziewięćdziesiąt parę procent kupimy to, czego potrzebujemy, chyba że... No właśnie: chyba, że poszukujemy czegoś oryginalnego, nietuzinkowego.

Podobnie jest z materiałami budowlanymi, w szczególności z płytkami. Wystarczy wejść do dowolnego marketu budowlanego, sklepu z płytkami i akcesoriami łazienkowymi czy nawet mniejszych sklepów, powiedzmy osiedlowych, żeby trafić na bogaty wybór kafli na ścianę i podłogę różnych rozmiarów, kolorów, "szorstkości" lub "gładkości - jak kto woli, wykonanych z różnych materiałów - z ceramiki lub gresu. A nawet jeśli jakiś mniejszy sklep nie posiada szerokiego asortymentu, to od czego są katalogi. Miły pan lub pani pokaże nam zdjęcia bardziej lub mniej pięknych łazienek i zaproponuje jakieś.

Problem może się pojawić, jeśli nie chcemy się poddać ogólnym tendencjom, modom, a szukamy czegoś co nam się naprawdę spodoba, czegoś oryginalnego, trwałego, na lata - jak to się mówi. Bo nawet w takiej branży jak płytki ceramiczne panują różne mody. I wchodząc do kuchni czy łazienki w dowolnym domu czy mieszkaniu można łatwo ocenić kiedy mniej-więcej był robiony ostatni remont. Można jednak nadać naszemu domowi czy mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru i "zdezorientować" gości wybierając, zwłaszcza do kuchni, płytki ręcznie malowane. Takie płytki stworzą w kuchni, holu, łazience czy salonie niepowtarzalny klimat. Tradycja malowania płytek jest w kulturze europejskiej bardzo długa. Dlatego wiele wzorów jest czerpanych z tradycji.

Jeśli z kolei marzy nam się ponadczasowa podłoga, proponuję wybrać płytki cotto. Wiem co mówię, bo mam u rodziny takie, które liczą sobie ponad 80 lat i nadal wyglądają pięknie i szlachetnie, w odróżnieniu od tradycyjnych płytek położonych w innym pomieszczeniu dwadzieścia parę lat temu. Każda taka płytka jest wyjątkowa, unikatowa, ponieważ jest uzyskiwana w wyniku mieszania różnych surowców i ręcznego formowania. Takich płytek nie znajdzie się w żadnym markecie, ani innym molochu budowlanym. To są prawdziwe "perełki" i jak każdą perłę trzeba ich poszukać. Jeśli jednak mamy wyobraźnię i nie chcemy, żeby nasz dom wyglądał szablonowo, to warto poszukać takich perełek stylistycznych. Nadadzą one naszym wnętrzom wyjątkową atmosferę; sprawią, że nie staniemy się bezmyślnymi kopistami kolorowych magazynów, lecz uzyskamy wystrój prawdziwego, ciepłego domu.