Pantofle

Strona główna » Pantofle

Kilka lat temu chciałam założyć sklep internetowy. W tym celu skontaktowałam się z producentami i pośrednikami - ponieważ niektórzy producenci poinformowali mnie, że mają zawarte umowy z kilkoma pośrednikami i to z nimi mniejsze firmy powinny się kontaktować. No więc ok, skontaktowałam się. Biorąc pod uwagę rynkowe ceny produktów, które zamierzałam sprzedawać, producenci zaproponowali mi zakup za ok. 40% ich wartości, a pośrednicy za ok. 20%.

Moje największe zdziwienie wzbudził jednak fakt, że kilka firm - dużych firm, które zapewne zatrudniają niejednego prawnika lub posiadają stałe umowy z kancelarią prawną - stwierdziło, że muszę sprzedawać produkty po cenach, jakie oni mi ustalą. Rozumiem, że mały przedsiębiorca może nie spotkać się z pojęciem zmowy cenowej, ale tacy jak oni powinni. I posiadaj tu sklep internetowy z takimi produktami... Gdzie konkurencja? I jaka sprzedaż? Jeśli sklep nie byłby idealnie wypozycjonowany to nie ma szans na zyski. A nawet gdyby był, to jeszcze nic pewnego, bo oferta też ma znaczenie... i to zasadnicze, powiedziałabym.

Ostatnio, przez przypadek trafiłam na stronę producenta pantofli i po raz kolejny uśmiechnęłam się na widok cen. Chyba muszę zacząć kupować hurtowo. Może by zafundować całej rodzinie w prezencie pod choinkę ciepłe, porządne kapcie wykonane ze skórki... Bo okazuje się, że za doskonałą jakość i naturalne materiały w Polsce nie trzeba płacić kroci. Może to się kiedyś zmieni, ale póki co pantofle damskie u producenta mają bardzo atrakcyjną cenę. No cóż, do świąt pozostało jeszcze sporo czasu, więc można się zastanowić. Ale ponieważ wtedy kupuje się prezenty dla wszystkich, dlaczego by nie w hurcie? :)