Okres remontów i modernizacji

Strona główna » Okres remontów i modernizacji

Rozpoczął się już tradycyjny okres remontów i modernizacji w domach i mieszkaniach. Polacy zwykle od maja, kiedy to zrobi się na tyle ciepło, żeby można było dosuszyć mieszkanie, do października biorą się za malowanie i przeróbki w mieszkaniach. Przy tej okazji przyjrzeliśmy się stronom internetowym firm oferujących produkty budowlane, choć nie tylko. Nie będę pisać o farbach, bo są one kwestią gustu. Jedni wolą jasną kolorystykę, inni ciemną, pastelową lub jaskrawą. Są zwolennicy farb akrylowych, inni wolą lateksy. A jeszcze inni powiedzą, że „problem” ich nie dotyczy, bo są zwolennikami tapet czy innych okładzin. Pozostawmy więc to gustom właścicieli.

Na początku będzie o grzejnikach. Bardzo często spotyka się jeszcze w domach grzejniki pochodzące z lat 60tych i 70tych. Są solidne, to prawda, choć dość toporne, zwłaszcza w niektórych pomieszczeniach. Jeszcze gorzej jednak mogą prezentować się grzejniki z początku XXI wieku, zwłaszcza te zakładane przez deweloperów. Często były to najtańsze produkty, jakie można było spotkać na rynku, które dość szybko rdzewieją, o wydajności nie wspominając. Zapewne każdy kupujący mieszkanie z zestawem: piec + kaloryfery ma świadomość, że nie posłużą one tak długo jak żeliwne kaloryfery gierkowskie. Jeśli więc przyjdzie pora na wymianę grzejnika, lepiej wybrać coś trwalszego i ładniejszego, niż standardowo montowane. Doskonałej jakości grzejniki łazienkowe drabinkowe można znaleźć na tej stronie. Wybór kształtów i kolorystyki jak widać ogromny. Nawet najbardziej wymagające osoby powinny znaleźć coś, co im się spodoba; także miłośnicy instrumentów będą zadowoleni. Na stronie oferują również grzejniki panelowe, jeśli ktoś woli takie.

Często wymianie podlegają okna. W tym przypadku należy przemyśleć nie tylko kwestię: drewniane czy plastikowe. Obecnie często można kupić okna „wzbogacone” dodatkami np. z zewnętrznymi antywłamaniowymi roletami, które dodatkowo są przydatne w czasie drzemki w ciągu dnia, ponieważ zupełnie zaciemniają pokój. Ponadto są niezastąpionym pochłaniaczem ciepła w upalne dni. Zasłonięcie ich, nawet nie do końca, utrzymuje w mieszkaniu przyjemną temperaturę. Poza tym są doskonałym izolatorem zimna, kiedy w zimie trzeba umyć okno :) Innym ciekawym rozwiązaniem są zewnętrzne moskitiery, które powstrzymają inwazję owadów latem.

Czasem, zwłaszcza kiedy remont dotyczy firmy i należy wymienić drzwi. Tu również trzeba się zastanowić nie tylko nad kolorem i materiałem, z którego jest wykonany produkt oraz ilością i kształtem przeszkleń. Trzeba również rozważyć czy mają to być drzwi zwykłe, czy może przeciwwłamaniowe, a może przeciwpożarowe? Ich montaż może nakazywać nie tylko przepis prawa, ale często zdrowy rozsądek…

Tak jak przy wszystkich innych inwestycjach, tak i remontami rządzą prawa najlepszego wyboru pomiędzy ceną a jakością. Choć nie bez znaczenia jest również wygląd, szczególnie jeśli wyboru dokonuje kobieta :)