Donice na wymiar

Strona główna » Donice na wymiar

Są firmy, które wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów, tworzą produkty na zamówienie. I mogą być to dowolne produkty - od tych o charakterze usługowym np. "skrojone na miarę" ubezpieczenia, poprzez odzież, obuwie, meble, aż do np. donic. I owszem, znalazłam na rynku ofertę donic produjowanych na wymiar. W sumie nie ma w tym nic niezwykłego. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno na dużych powierzchniach zamkniętych (np. hole, recepcje, hotele, sale konferencyjne, biura), jak i otwartych (ogrody, werandy, patia).

Ale tak sobie myślę, że to super pomysł także do mniejszych pomieszczeń, o nieregularnych kształtach lub - z jakichś powodów - trudnej aranżacji przy wykorzystaniu donic dostępnych w sklepach.

To także ciekawe rozwiązanie dla osób lubiących oryginalne rozwiązania, wymyślone samodzielnie lub też podpowiedziane przez architekta przygotowującego projekt jakiegoś pomieszczenia. Indywidualność może się objawiać nie tylko w wyszukanych kształtach, ale także w tworzywach, z których zostanie wykonana donica. Mogą to być np. kompozyty, stal, drewno, polimerobeton, HPL, płyty mineralno – akrylowe Staron, płyty MDF lub fornirowane z dodatkowym wewnętrznym, odpornym na wodę wkładem na rośliny. Ostatnie rozwiązanie pozwala na dopasowanie donic do mebli, które już znajdują się w danym pomieszczeniu, z zachowaniem ochrony przed wyciekiem wody.

Donice na wymiar mogą mieć kształt prostopadłościanu, brył obrotowych lub innych, bardziej skomplikowanych figur. A skoro tak, to robiąc indywidualny projekt warto puścić wodze wyobraźni :)