Dobór akcesoriów dla zwierząt

Strona główna » Dobór akcesoriów dla zwierząt

Każdy właściciel dowolnego czworonoga (a także dwunoga np. ptaka) wie, jak ważne jest znalezienie odpowiedniego sklepu zoologicznego i dobrego weterynarza. Bez względu na to, czy mamy psa, kota, chomika, papużkę czy legwana, dobra dieta oraz odpowiednie akcesoria to gwarancja tego, że rzadko będziemy korzystać z usług weterynaryjnych, które dla właściciela są niemałym wydatkiem, a dla zwierzaka udręką. Stąd opiekunowie szukają jak najlepszych karm, smaczków, akcesoriów do pielęgnacji, a jeśli już znajdą dobrze zaopatrzony sklep, w którym obsługa nie tylko sprzedaje, ale także zna się na swojej pracy i potrafi udzielić mądrych rad, to trzymają się go na lata.

Ja w ten sposób - kilka lat temu - znalazłam idealny sklep dla mojego pieska. A zaczęło się od - wydawałoby się - prozaicznego problemu z doborem kagańca. Większość sprzedawców w sklepach na temat kagańców wiedziała tylko tyle, że nie mogą przylegać do noska. Na szczęście znalazłam sprzedawcę, który dokładnie wypytał mnie kiedy i jak długo pies ma nosić kaganiec i doradził kaganiec fizjologiczny. Pewnie mój pies zasłabłby z gorąca, gdybym kupiła jeden z polecanych przez innych sprzedawców i założyła mu na kilkugodzinną wycieczkę.

Podobnie jest z rzeczami dla innych zwierząt. Pielęgnacja kotów to temat bardzo szeroki. Dobrze wiedzą o tym właściciele "mruczusiów". Dlatego decydując się na zakup żywności lub akcesoriów dla kotów warto kierować się ich wysoką jakością i bezpieczeństwem dla pupila. Dobrym przykładem może być choćby prozaiczna mata węchowa, która nie powinna zawierać ostrych krawędzi, ani też nie powinna być wykonana z materiałów, które kot mógłby połknąć lub które w inny sposób mogłyby mu zaszkodzić. A przecież to doskonały przedmiot zarówno do kociej zabawy, jak i powstrzymania wielkiego apetytu małego tygryska ;)