Atrakcyjne strony

Strona główna » Atrakcyjne strony

Niektóre strony - ze względu na przedmiot, którego dotyczą, zawierają sporo zdjęć, filmów, news'ów, informacji o profilach na portalach społecznościowych, itd. Czasem takie strony należą do fotografów, czasem do architektów, innym razem do firm budowlanych pokazujących projekty oraz aktualny stan budowy albo firm udostępniających trasy zjazdowe i wyciągi narciarskie (prezentujące bazę oraz filmy z kamer internetowych). Nieźle wyglądają także bazy noclegowe nad morzami lub innymi miejscami atrakcyjnymi przyrodniczo lub architektonicznie, itd.

Ostatnio znalazłam ciekawą stronę na hasło "czarter jachtów Mazury". Dlaczego akurat ją wybrałam? Bo uważam, że jest świetnym przykładem zrobienia przejrzystej, czytelnej strony, w której zachowano odpowiednie proporcje treści do zdjęć przedstawiających tematykę strony. Oczywiście strona zawierające autorskie zdjęcia jachtów, których dotyczy czarter (a nie takie, których można "na pęczki" znaleźć w necie). Potencjalny klient może zatem zorientować się wcześniej jak wygląda jacht, który może wynająć, a nie jak wygląda jacht "tego typu". Jest to bardzo istotne, gdy nie mieszka się w pobliżu i nie ma możliwości wcześniejszego podjechania. Ponadto strona wyróżnia się estetyczną, nienachalną szatą graficzną i kolorystyczną. Całość jest wyraźna, bardzo czytelna, nie przepchana grafikami ani mało przydatnym "laniem wody". Znajdziemy na niej tylko konkrety i to co wyszukiwarki określają jako "wartościową, unikatową treść". Dobrze się nawiguje. Strona również dość szybko  się wczytuje, stąd ode mnie plus.

Co jeszcze? No cóż, tylko pozazdrościć firmie takiego doboru zakresu prowadzenia działalności, bo widać, że jednostki powstały z pasji, pieczołowicie. A dla siebie można wynająć jeden z jachtów na urlop, żeby cieszyć się spokojnym żeglowaniem po Mazurach, podziwianiem mazurskich widoków oraz wiatrem wiejącym nad błękitnymi jeziorami. Bajka.